divadelní režie - Evald Schorm

Divadelní Režie

  • F. M. Dostojevskij: Zločin a trest, Činoherní klub, Praha, 1966
  • J. Škvorecký: Nezoufejte, Viola, Praha, 1967
  • P. Landovský: Hodinový hoteliér, Činoherní klub, Praha, 1969
  • C. M. van Weber: Čarostřelec, Divadlo Oldřicha Stibora, Olomouc, 1969
  • Ch. D. Grabbe: Žert, satira, ironie a hlubší význam, Studio Ypsilon Naivního divadla Liberec, 1971, Režie s Janem Schmidem
  • B. Martinů: Trojí přání aneb Vrtkavosti života, Státní divadlo Brno, 1971
  • W. A. Mozart: Kouzelná flétna, Divadlo Oldřicha Stibora, Olomouc, 1971
  • J. Berg: Johannes doktor Faust, Státní divadlo Brno, 1971
  • F. Bruckner: Alžběta Anglická, Státní divadlo Brno, 1972
  • D. Milhaud: Únos Evropy, Státní divadlo Brno, 1972
  • J. Mahen: Chroust, Státní divadlo Brno, 1972
  • V. S. Rozov: Věčně živí, Činoherní studio JAMU, Brno, 1972
  • J. Tardieu: Memoáry admirála Memoriála, Činoherní studio Ústí nad Labem, 1973
  • V. Hugo - G. Weisenborn: Lofter, Západočeské divadlo Cheb, 1973
  • F. M. Dostojevskij: Věčný manžel, Studio Ypsilon Naivního divadla Liberec, 1973
  • L. M. Leonov: Zlatý kočár, Divadlo pracujících Gottwaldov, 1973
  • I. Ilf - J. Petrov: Dvanáct křesel, Studio Ypsilon Naivního divadla Liberec, 1973
  • Ržie Rose: Dvanáct rozhněvaných, Státní divadlo Brno, 1973
  • J. B. Lully: Jeden chce a druhý musí, Státní divadlo Brno, 1973
  • J. A. Komenský: Diogenes cynik, Činoherní studio Ústí nad Labem, 1974
  • A. Jirásek: Lucerna, Státní divadlo Brno, 1974
  • G. Puccini: Madame Butterfly, Státní divadlo Brno, 1974
  • K. Kilty: Drahý lhář, Divadlo pracujících Gottwaldov, 1974
  • V. Páral: Profesionální žena, Činoherní studio Ústí nad Labem, 1975
  • J. Schmid: Třináct vůní, Studio Ypsilon naivního divadla Liberec, 1975
  • I. Dunin: Studený úžeh, Divadlo na okraji, Praha, 1975
  • I. Truce: Ptáci našeho mládí, Státní divadlo Brno, 1975
  • C. Gozzi: Král jelenem, Divadlo Na zábradlí, Praha, 1976
  • A. Alegría: Po laně přes Niagaru, Divadlo Na zábradlí, Praha, 1976
  • P. Fiala – J. Dvořák: Má hlava je včelín, Semafor, Praha, 1976
  • J. Suchý - J. Šlitr: Člověk z půdy, Semafor, Praha, 1977, Režie s Jiřím Suchým
  • Amenkámen. Verše Miloše Horanského, Viola, Praha, 1977
  • B. Brecht: Don Juan, Divadlo Na zábradlí, Praha, 1977
  • Zdena Hadrbolcová: ... aneb Faidra, Divadlo na okraji, Praha, 1977
  • J. Suchý – F. Havlík: Smutek bláznivých panen, Semafor, Praha, 1977, Režie s Jiřím Suchým
  • B. Hrabal: Bambini di Praga, Divadlo Na zábradlí, Praha, 1978
  • W. Shakespeare: Tragický příběh Hamleta, dánského prince, Divadlo Na zábradlí, Praha, 1978
  • F. M. Dostojevskij: Bratři Karamazovi, Divadlo Na zábradlí, Praha, 1979
  • W. Shakespeare: Othello, Divadlo na okraji, Praha. 1979
  • B. Martinu: Hlas lesa, Konzervatoř Praha, 1979
  • B. Smetana: Čertova stěna, Státní divadlo Brno, 1979
  • L. Janáček: Jenufa, Grand Théatre de Geneve, 1980
  • A. Dvořák: Rusalka, Wurttembergisches Staatstheater Stuttgart, 1980
  • Všech svátek, Divadlo na okraji, Praha, 1980
  • C. Confortés: Maratón, Divadlo Na zábradlí, Praha, 1980
  • J. Schmid: Outsider, Studio Ypsilon Praha, 1981, Režie s Janem Schmidem
  • K. Fruchtmann: Nikdosi, Viola, Praha, 1981
  • J. B. P. Moliere: Ženich v rozpacích, Divadlo Na zábradlí,
  • Praha, 1981, Režie s Ladislavem Fialkou
  • Z. Hadrbolcová: Ach, kdybyste věděli, s jakou okouzlující ženou jsem se seznámil v Jaltě, Divadlo na okraji, Praha, 1981
  • W. Shakespeare: Macbeth, Divadlo Na zábradlí, Praha, 1981
  • Aischylos: Oresteia, Národní divadlo, Praha, 1981
  • B. Martinu: Julietta, Státní divadlo Brno, 1982
  • V. Eliášková: O pohár útěchy, Státní divadlo Brno, 1982
  • M. Wanderová: Dobré jitro, krásko, Divadlo Na zábradlí, Praha, 1982
  • G. Della Porta: Astrolog, Divadlo Na zábradlí, Praha, 1983
  • D. Kaminka: Osamělost fotbalového brankáře, Středočeské krajské kulturní středisko, 1983
  • F. M. Dostojevskij: Bratři Karamazovi, Malo Kazaliště, Záhřeb, 1983
  • B. Hrabal: Hlučná samota, Divadlo Na zábradlí, Praha, 1984
  • A. Fuchs: Příběhy z Dekameronu, Pražské kulturní středisko, 1984
  • W. Shakespeare: Othello, Studio Bouře, Praha, 1985
  • Režie Graves: Já, Claudius, Pražské kulturní středisko, 1985
  • J. Murell: Poslední léto Sáry Bernhardtové, Divadlo pracujících Gottwaldov, 1985
  • P. Cmíral: Ekvipáž, Pražské kulturní středisko, 1985
  • J. Schmid: Večírek, Studio Ypsilon Praha, 1985
  • J. Hubač: Generálka, Divadlo Na Vinohradech, Praha, 1986
  • L. Janáček: Jenufa, Opera de Marseille, 1986
  • J. Janczarski: Umřít smíchy, Středočeské krajské kulturní středisko, 1987
  • Režie Harwood: Garderobiér, Divadlo Na zábradlí, Praha, 1987
  • B. Martinu: Ariadna, I. Stravinskij: Oedipus Rex, Národní divadlo, Praha, 1987
  • L. Sinkulová - V. Krautmanová: Byla jsem někdo jiný,
  • Středočeské krajské kulturní středisko, 1988
  • L. van Beethoven: Fidelio, Národní divadlo, Praha, 1988
  • E. Trioletová – K. Johnová: Schválnosti života, Pražské kulturní středisko, 1989